Meie lugu

Meie jaoks tähenduslikud mõisted mets, metsik ja toit moodustavad omavahel sõnamängu Metsik Toit, viidates sellega meie tegevuse keskmele.

Metsik

“Metsik” on meie piiranguteta suhtumine sellesse, mis on või mis võib olla toit. Meid ümbritsev looduskeskkond on täis söödavat, ometi ei ole me tingimata harjunud seda sellisena kogema. Metsiku Toidu eesmärk on õhutada inimesi tundma ja väärtustama nende ümber leiduvat söödavat loodust ning katsetama metsikute taimede maitsete, lõhnade ja tekstuuridega.

Mets

“Mets” on Eestile tõeliselt iseloomulik maastikuvorm, ent mets on ka siinsetele inimestele tähenduslik kultuuriline arhetüüp. Mets on koht kuhu põgeneda, kus lõõgastuda, kus mõtiskleda. Meie jaoks tähistab mets ka tööpõldu, sest just sealt pärineb suur osa meie varutud toorainest. Korjame söödavaid taimi Eesti metsadest aga ka teistest loodusmaastikest nagu kaldapealsetelt, rabadest ja aasadelt, mõnikord ka looduslikest linnakeskkondadest. Peame sealjuures alati silmas, et meie tegevus ei kahjustaks loodust ega inimest — järgime eetilise ja jätkusuutliku korje põhimõtteid ning jälgime, et meie korjekohad oleksid puhtad ning jäätmetest puutumata. Kogutud tooraine jõuab enamasti Tallinna restoranide köökidesse, saab mõne Metsiku Toidu poolt korraldatud toiduelamuse osaks või leiab kasutust meie töötubade ja tootearendusprojektide juures.

Kes me oleme?

Metsik Toit on platvorm, mis koondab läbi erinevate tegevuste ja uurimisprojektide enda alla metsikust loodusest ja toidukultuurist huvitatud eri valdkondade esindajaid.